DŮLEŽITÉ INFORMACE

Vážení rodiče,

žádám Vás, abyste informovali o nepřítomnosti svého dítěte ve školní jídelně den předem do 13:00 hod. Jinak bude stravné účtováno v plné výši. Jestliže nebude dítě předem odhlášeno, mohou si rodiče vyzvednout oběd první den nemoci ve školní jídelně v 11:00 hod. do přinesených jídlonosičů.

Stravné i  školné uhraďte prosím  vždy OD 2. DO 4. PRACOVNÍHO DNE V MĚSÍCI.

Děkuji za pochopení.

Jarmila Matyášová, vedoucí školní jídelny

OZNÁMENÍ PRO RODIČE DĚTÍ

Stravné MŠ:

ranní  svačina 7.- Kč
oběd (pro děti do 6 let) 21.- Kč
oběd (pro děti nad 6 let) 24.- Kč
odpolední svačina 6 .- Kč

Denní limit v MŠ činí: 34.- Kč
Denní limit pro dítě od 6 let činí: 37, 00 Kč

Školné MŠ: 200.- Kč za měsíc, předškoláci: 0.- Kč

OZNÁMENÍ PRO RODIČE ŽÁKŮ ZŠ

Stravné ZŠ:

oběd (věková skupina strávníků 6 – 10 let) 24.- Kč
oběd (věková skupina strávníků (nad10 – 14 let) 25.- Kč

DESATERO DĚTSKÉHO JÍDELNÍČKU

Toto desatero nám ukazuje, jak by měl jídelníček pro děti vypadat, co v něm nesmí chybět, co je v dětském stravování nedostačující a nutné napravit.

1. Dopřát dětem pestrou  a rozmanitou stravu, bohatou na ovoce či zeleninu, celozrnné potraviny,  mléčné výrobky, ryby a drůbež.
  2. Nenechat děti, aby se přejídaly ani hladověly, zajistit, aby jedly 5 – 6 x denně, velikost porcí přizpůsobit jejich růstu, hmotnosti a pohybové aktivitě.
  3. Dodávat dětem kvalitní zdroje bílkovin (drůbeží a rybí maso, luštěniny a cereálie).
  4. Několikrát denně jim nabízet plnotučné výrobky.
  5. Upřednostňovat rostlinné tuky a oleje před živočišnými tuky.
  6. Učit děti střídmosti v požívání sladkostí a slazených nápojů. Sacharidy mají děti více přijímat z cereálií, ovoce a zeleniny.
  7. Nedosolovat již hotové pokrmy, sůl a solené potraviny nabízet dětem jen výjimečně.
  8. Dbát, aby děti dodržovaly správný pitný režim. Měly by vypít 1,5 – 2,5 litru tekutin denně.
  9. Učte děti zdravému způsobu života svým vlastním příladem a zajímejte se o to,
    co jedí mimo domov.
  10. Pravidelně konzultujte zdravotní stav dítěte (hladinu cholesterolu, krevních tuků, krevního tlaku, nadváhu apod.) s jeho praktickým dětským lékařem.